© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon

Available Food and Non-Food Items

I currently have Jalapeno Jelly, Strawberry Jalapeno Jelly, Strawberry Basil Jelly, Apple Butter and my seasonal Prickly Pear Jelly. All jars are 8 ounce jars and are for $5 each except for the cactus jelly, they are 8 ounce jars for $6. I also have Jalapeno BBQ Sauce, Sweet and Spicy Marinade, Garden Salsa, Black Bean and Mango Salsa, Tomatillo Salsa, all of these are 16 oz jars for $5 each. I have quarts of Sauerkraut Pasta Sauce, Sliced Pickles and Stewed tomatoes for $10 each. No added preservatives, garden ingredients.

I have whipped laundry soap, goat milk bath soap in various smells as well as natural remineralizing and whitening powdered toothpaste with calcium and activated charcoal.

All items are handmade. The bath soap is $3 a bar, laundry soap is $5 a pint and the toothpaste is in 2oz plastic  containers for $4.